Hyaluronik Asit Serum Nedir?

Hyaluronik Asit Serum Nedir?

Hyaluronik asit serum, Hyaluronik asit bakımından zengin takviye edici ürünlerden bir tanesidir. Cildin nemlenmesine katkıda bulunan, cildin çok daha sağlıklı bir form kazanmasına katkıda bulunan serum; son zamanlarda sıklıkla üzerine araştırma yapılan cilt bakım ürünlerinden bir tanesidir. Hyaluronik asit, bağlayıcı görevi de bulunan bir tür polimerdir. Temel görevi cildin nem kazanmasını sağlamaktır.

Normalde vücutta kendiliğinden bulunan Hyaluronik asidi dışarıdan, takviye edici ürünlerle birlikte almak da olanaklıdır. Cilt bakım bileşenleri kategorisi olarak değerlendirilebilen Hyaluronik asit; göz, cilt ve eklemlerde bulunmaktadır. Vücuda pek çok açıdan katkıda bulunan Hyaluronik asidin vücutta yeterli derece bulunması, özellikle cilt sağlığını olumlu bir şekilde etkiler. Peki Hyaluronik asit bakımından oldukça zengin Hyaluronik asit serum nedir, neye iyi gelir, serum ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?

Hyaluronik Asit Serum Ne İşe Yarar?

Hyaluronik asit serum, cilt sağlığının yapı taşlarından biri olan Hyaluronik asit bakımından zengin olan bir tür serumdur. Cildin nem kazanmasını sağlayan serum, cilt sağlığının da vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra eklemler içerisinde yer alan sıvı miktarının korunmasına da katkıda bulunur.

Antibakteriyel bir özelliğe sahip olduğundan, cilt üzerinde görülen yaraların çok daha kısa sürede iyileşmesine destek olur. Tedavi amaçlı da kullanılabilmekte olup özellikle ciltteki sivilce ve lekelerin tedavi edilmesine katkıda bulunur. Bu ve bunun gibi amaçlarla kullanılan serum, cildin çok daha sağlıklı bir form kazanmasını sağlar.

Hyaluronik Asit Serum Neye İyi Gelir?

Takviye edici ürün olarak bilinen Hyaluronik asit serum, vücuda pek çok açıdan katkıda bulunur. Bunlar ise genel hatlarıyla şu şekildedir:

  • Cilt kırışıklıklarını açarak yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt yüzeyinde görülen kırışıklıkların ciddi oranda azalmasına destek olur.
  • Cilt üzerinde görülen yaraların çok daha kısa sürede iyileşmesine katkıda bulunur.
  • Cildin sürekli nemli kalmasına destek olur.
  • Cildin erken yaşlanmasını önleme konusunda oldukça etkilidir.
  • Gözdeki canlılığın artmasına katkı sağlar.
  • Cildin elastikiyetini korumasına ve cildin yumuşak kalmasına destek olur.
  • Antioksidan özelliği sayesinde cildin yıpratıcı etmenlere karşı korunmasına katkıda bulunur.

Hyaluronik Asit Serum Faydaları Nelerdir?

Cilde pek çok açıdan katkıda bulunmakta olan Hyaluronik bakımından zengin serum, temel olarak optimal cilt nemlendirme seviyelerinin korunmasına katkıda bulunur. Ayrıca cilde nem bağlanmasına da olumlu etkide bulunduğundan, cildin çabuk yaşlanmasını önler. Çok boyutlu onarım aktiviteleri, cildin yenilenmesine ve çok daha ferah bir yapı elde etmesine katkıda bulunur.

ENN Hyaluronik Asit Serumu, yoğun nemlendirme sağlayan cilt bakım ürünlerinden bir tanesidir. Dışarıdan cilde gelen olumsuz etkenlerin etkisini azaltma konusunda destekleyici bir cilt bakım takviyesi olan serum; cilt üzerinde bulunan siyah nokta, leke, sivilce ve aknelerin azalmasına destekte bulunur. Bu sayede çok daha pürüzsüz bir cilt yapısına ulaşmak olanaklı hale gelmektedir. Serum formunda olduğundan, yüzün her iki yanına ve boyun kısmına sürülebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hyaluronik Asit Serum Hangi Ciltlerde Kullanılır?

Hyalurnonik asit serum farklı cilt tipleri için uygundur. Bu nedenle cilt tiplerinin tamamında kullanılabildiği bilinmektedir. Fakat nemini kaybetmiş, bu nedenle kuru bir form elde etmiş cilt tiplerinde Hyaluronik aside çok daha fazla ihtiyaç duyulduğundan, kuru ciltlerde çok daha fazla tercih edilir.

Hyaluronik Asit Serum Kimler Kullanabilir?

Hyaluronik asit, vücuda pek çok açıdan katkıda bulunduğundan farklı amaçlarla kullanıldığı bilinmektedir. Öncelikle kırışıklıkların yoğun görüldüğü ciltlerde tercih edilir. Bunun yanı sıra nemini kaybetmiş ciltlerde, nem dengesini koruyabilmek için kullanılmaktadır. Cildin elastik yapısını koruyabilmesini sağlayan bir içeriğe sahip olması, tüm cilt tiplerinde hyaluronik asidin ihtiyaç dahilinde bulunmasına neden olur. Tedavi edici özelliği de bulunduğundan, cilt yüzeyinde görülmekte olan leke ve sivilce tedavilerinde de Hyaluronik asitten yararlanılır.

Hyaluronik Asit Serum Ne Zaman Kullanılır?

Hyaluronik asit kullanımının, ürün üzerinde yer alan kullanım dozuna uygun bir şekilde kullanılması gereklidir. Serum genellikle günde 1 ila 3 damla olacak şekilde kullanılmakta olup yüzün her iki tarafına uygulanır.

Hyaluronik Asit Serumu Her Gün Kullanılır mı?

Hyaluronik asit çoğunlukla her gün kullanım için uygundur. Fakat serum içerisinde yer alan maddelerden herhangi birine alerjisi bulunan kişilerin kullanmadan önce hekime başvurması gerekmektedir. Bunun dışında belirtilen dozun aşılmamasına özen gösterilmelidir.

Hyaluronik Asit Serum Nerelerde Kullanılır?

Vücuda pek çok açıdan katkıda bulunan Hyaluronik asit, genellikle cilt yüzeyinde kullanılır. Cildin nemlenmesine katkıda bulunur, kırışıklıkların azalmasına destek olur, cilt üzerindeki yaraların kısa sürede iyileşmesine katkı sağlar. Cildin yanı sıra eklem rahatsızlıkları, göz kurulukları gibi sorunlar üzerinde de olumlu etkileri bulunduğu için bu tür sorunlarda da tercih edilmektedir. Cilt yüzeyinde yüzün her iki yanına ve boyun bölgesine sürülmektedir.

Hyaluronik Asit Gözenek Sıkılaştırır mı?

Gözeneklerin sıkılaşması için glikolik asit kullanılır. Bununla birlikte Hyaluronik asit, cildin nem dengesini korumasını ve cildin nemli kalmasını sağlar. Aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da destek olduğu bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir